Nie od dziś wiadomo, że każde uzależnienie potrafi wpłynąć negatywnie na zdrowie, jak i na życie prywatne, czy zawodowe. Dlatego tak ważne jest, by podjąć terapię, która pozwoli nam skutecznie wyjść z uzależnienia. Co więcej, do swojej dyspozycji mamy nawet ośrodki, które prowadzą specjalne terapie. Gdzie zgłosić się na w takim razie na terapię? Podpowiadamy!

Kiedy warto pomyśleć o terapii?

Na początek warto określić, kiedy w ogóle powinniśmy pomyśleć o terapii. Jakie są wskazania do podjęcia terapii? Na pewno na terapię powinniśmy zgłosić się, gdy nałóg przejmuje kontrolę nad naszym życiem. Niezależnie od tego, czy mowa o nadużywaniu leków, alkoholu, czy narkotyków, każde z uzależnień potrafi negatywnie wpływać na zdrowie, jak również na życie prywatne i zawodowe. Dlatego powinniśmy jak najszybciej pomyśleć o fachowej pomocy, ponieważ samodzielnie nie zawsze da się wyjść z uzależnienia.

Gdzie zgłosić się na terapię?

Jeśli zrobimy małe rozeznanie, to dojdziemy do wniosku, że na rynku działa całkiem spora ilość ośrodków. To jednak nie oznacza, że w każdym z nich zostanie zapewniona nam odpowiednia pomoc. Dlatego, gdy zdecydujemy się na walkę z uzależnieniem, nie powinniśmy działać pod wpływem impulsu. Co więcej, jeśli chcemy, by dany ośrodek pomógł nam wyjść z nałogu, powinien być odpowiedni. Gdzie w takim razie zgłosić się na terapię? Wart uwagi jest Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa, gdzie oferowane jest specjalistyczne wsparcie w walce z uzależnieniem od leków, alkoholu, czy narkotyków. Do swojej dyspozycji mamy sztab wykwalifikowanych osób, które chętnie wesprą nas w tej trudnej walce.