Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zmianę operatora sieci telekomunikacyjnej na telefony IP. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo pieniędzy i dużo czasu, bo jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, praktyczne i tanie. Dlaczego warto zainwestować w technologię IP i jaki zestaw słuchawkowy wybrać?

Czym jest telefon IP?

W zasadzie telefony IP niczym nie różnią się od zwykłych stacjonarnych aparatów, różnica jest jedynie w sposobie podłączenia. W przypadku telefonów IP połączenie odbywa się bowiem przez sieć internetową, tak więc wystarczy posiadać łączność z Internetem. Im szybszy Internet, tym lepszą jakość połączenia uzyskamy. Telefony IP to dobre rozwiązanie z kilku względów. Po pierwsze to urządzenia bardzo funkcjonalne, które mają wiele przydatnych funkcji. Za ich pośrednictwem można na przykład organizować telekonferencje, wideo rozmowy, gdyż dają jakość dźwięku HD. Zazwyczaj są zaopatrzone w duże wyświetlacze, pojemną książkę telefoniczną, można kolejkować połączenia i przekierowywać je do dowolnej osoby z firmy. Telefonia IP może być podłączona do telefonu stacjonarnego, komórkowego albo Internetu. To rozwiązanie niezwykle wygodne, bo można wybrać dowolny numer krajowy, można korzystać ze swojego firmowego numeru bez względu na to, w jakiej części świata akurat się znajdujemy.

Nowoczesny zestaw słuchowcy

Oczywiście telefony IP to nie wszystko, gdyż bardzo ważną kwestią jest także zestaw słuchawkowy, który musi być nowoczesny i dawać dobrej jakości dźwięk. Poza tym mikrofon powinien dobrze zbierać i eliminować hałasy i szumy, w ten sposób można będzie prowadzić rozmowę w pomieszczeniu, w którym panuje duży hałas. Słuchawki do telefonów służbowych powinny charakteryzować się między innymi dźwiękiem najwyższej jakości. To poprawi interakcje z klientami i partnerami biznesowymi, a nasza firma będzie postrzegana, jako bardziej profesjonalna. Kolejna ważna rzecz to zdolność do redukowania hałasu otoczenia, dzięki temu będzie można lepiej skoncentrować się na rozmowie. Następna istotna rzecz to komfort użytkowania – zestaw słuchawkowy musi być dopasowany do użytkownika i nawet po wielu godzinach pracy nie może sprawiać mu dyskomfortu. Dobrze sprawdzą się słuchawki z pałąkiem, które będą dobrze przylegać do głowy. Słuchawki do użytku biznesowego muszą być niezawodne, to znaczy, ze trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania i materiał, z którego zostały wykonane. Najlepiej stawiać na nowoczesne rozwiązania typu Jabra evolve 30 – to sprawdzone, dobrej jakości rozwiązanie dla biznesu. Ten model słuchawek ma wszystko, co jest potrzebne do tego, aby móc rozmawiać z klientami na najwyższym poziomie. Jabra evolve 30 pracują ze wszystkim wiodącymi systemami, są uniwersalne i bardzo trwałe. Gwarantują profesjonalną obsługę połączeń głosowych i pozytywny wpływ na jakość i wydajność pracy.