Miłość jest często porównywana do pociągu. Równie szybko przychodzi, co odchodzi. Mimo, że większość społeczeństwa pozostaje w związku małżeńskim, to coraz więcej osób deklaruje, że małżeństwo z daną osobą nie ma sensu. To właśnie wtedy dochodzi do konfliktów małżeńskich i do rozwodu, który jest coraz to bardzo popularny w Polsce. Ten artykuł przytoczy częste problemy, które kierują ludzi do rozpadu ich związku małżeńskiego.

Prawnik rozwody Wrocław:

– problemy psychiczne małżonka powodem rozwodu

– niedochowania wierności małżeńskiej powodem rozwodu

– nieporozumienia na tle finansowym powodem rozwodu

Prawnik rozwody Wrocław – problemy psychiczne małżonka powodem rozwodu

Obecnie coraz więcej Polaków ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Ciągła pogoń za pieniędzmi, brak snu, oraz niekończące się finalizacje ważnych projektów sprawiają, że pojawiają się problemy psychiczne – depresje, stany lękowe, które w skrajnych przypadkach kończą się nawet próbami samobójczymi. W niektórych przypadkach, małżonkowie dowiadują się o chorobie małżonka już po zawarciu związku małżeńskiego, np. jeśli mąż lub żona zataja, że jest chory/chora na schizofrenie. Otóż, prawnik rozwody Wrocław doskonale wie, że życie z takim człowiekiem to prawdziwy rollercoaster. Niestety, brak stabilizacji oraz bezpieczeństwa często powoduje rozwody, które nierzadko są orzekane również z winy chorego, jeśli jedna ze stron wnioskuje o rozwód z orzeczeniem o winie.

Prawnik rozwody Wrocław – niedochowania wierności małżeńskiej powodem rozwodu

Prawnicy rozwodowi z Wrocławia zgodnie sądzą, że zdrady to plaga naszych czasów. Każdy z nas zapewne zna osobę, która zdradziła lub która została zdradzona. Według najnowszych danych, co dziesiąta osoba w związku przyznaje się do zdrady partnera. Najczęściej zdradzają młodzi, wykształceni ludzie, świadomi swojej pozycji. Według prawników rozwodowych z Wrocławia typowy mężczyzna, który zdradza swoją kobietę jest ekonomistą bądź finansistą na stanowisku kierowniczym. Natomiast statystyczna kobieta na co dzień pracuje w branży edukacyjnej.

Prawnik rozwody Wrocław – nieporozumienia na tle finansowym powodem rozwodu

Kolejnym ważnym powodem dlaczego dochodzi do rozwodu są problemy finansowe oraz sprzeczne zarządzanie domowym budżetem. Chociaż prawnicy rozwodowi z Wrocławia zgodnie twierdzą, że Polacy mogą pokłócić się o każdą złotówkę, to również zauważają, że czasami występują znacznie poważniejsze zarzuty dotyczące finansów rodziny. Oto niektóre z nich warte uwagi:

– nieograniczone wydawanie pieniędzy

– zaciąganie kredytów bez zgody współmałżonka

– nieekonomiczne zarządzanie finansami domowymi

Jednak fachowy prawnik pomoże również i wyjaśnić takie sytuacje podczas postępowania rozwodowego, a także podczas bardziej szczegółowego postępowania o rozwód z orzekaniem o winie.