Oddanie dziecka pierwszy raz do przedszkola to duży stres zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Rozpoczęcie nowego etapu, wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. O ile niektóre dzieci bardzo szybko adaptują się w nowym środowisku, tak niektórym przychodzi to dość ciężko.

Jakie przedszkole we Wrocławiu wybrać?

Dobre przedszkole Wrocław powinno skupiać pedagogów z dużymi kompetencjami, którzy potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i mają dobre podjęcie do maluchów. To, czy przedszkole jest godne uwagi, czy lepiej szukasz innej placówki, najszybciej dowiemy się od innych mam. Od czego zacząć? Od siebie drogi rodzicu.Chociaż być może zabrzmi to dziwnie, tak naprawdę to My dorośli mamy kluczowy wpływ na to, jak zachowuje się nasza pociecha. Tak, więc jeżeli będziemy zestresowani, pełni obaw, negatywnych myśli, wówczas dziecko również może się stresować. To, dlatego wysyłając dziecko do przedszkola we Wrocławiu, warto zacząć od adaptacji siebie. Mimo, że zmiany bywają trudne i każdy rodzic ma prawo mieć obawy i lęki, to prawda jest taka, że nasza pociecha sobie poradzi. 

Adaptacja zaczyna się w domu

Jeżeli już klamka zapadła i zdecydowaliście, że dziecko od września pójdzie do przedszkola, warto zacząć z nim o tym rozmawiać. Wyjaśnij maluchowi, jak wygląda typowy dzień w przedszkolu, kto będzie się nim zajmował, wyjdź z dzieckiem na spacer i pokaż wcześniej miejsce, do którego będzie chodzić. Zaangażuj je w przygotowania, a pierwszego dnia w przedszkolu pozwól mu zabrać ze sobą ulubioną zabawkę.