Biura obsługi klienta oraz call center to działy, które większy firmy prowadzą samodzielnie. Wiąże się to z odstawieniem telefonii tradycyjnej, a postawieniem na opcję, jaką jest telefonia internetowa. To bowiem nie tylko szansa na redukcję kosztów, ale też obowiązek inwestycji w sprzęt, a dokładnie w słuchawki do telefonu. Jest to niezwykle istotne, gdyż urządzenie tego typu, stanie się wówczas podstawowym narzędziem pracy zatrudnionego. Odpowiedni wybór na tym polu, to szansa na wzrost wydajności pracy, dlatego musi być to sprzęt nie tylko wytrzymały, ale i gwarantujący wysoki komfort działania.

Słuchawki do telefonu biurowego to urządzenie, o którym sporo się dywaguje, gdyż ciężko wyłonić jeden słuszny model. Coraz częściej bowiem mówi się o tym, że podczas telefonicznego kontaktu, wysoka jakość dźwięku to podstawa. W sieci aż roi się od pytań użytkowników, którzy chcą dowiedzieć się, co jest najważniejsze podczas wybory sprzętów tego typu. Mając oczekiwania wobec tego, aby słuchawki nagłowne do telefonu okazały się w pełni profesjonalne, należy mieć na uwadze opisane poniżej kwestie.

Nasze biuro i jego charakterystyka oraz panujące w nim warunki

Musimy dołożyć wszelkich starać, aby słuchawki były odpowiednie dla otoczenia, w którym będą docelowo użytkowane. To wręcz oczywiste, że inny model sprawdzi się w zamkniętym i odizolowanym pomieszczeniu, a jeszcze inny w przestrzeniach typu open-space. Można powiedzieć, że pod tym względem, wybór warunkują dwa kryteria. Jest to z pewnością akustyka, jaka panuje w pomieszczeniu, gdyż to powinno wpłynąć na czułość mikrofonu, który jest wbudowany w słuchawki. Nie mniej istotny będzie poziom hałasu, gdyż od jego natężenia zależy to, czy potrzebna będzie nam redukcja szumów mikrofonu.

Typ i charakterystyka rozmów prowadzonych w naszym biurze

Niezwykle ważny jest profil posiadanych przez nas słuchawek, a do wyboru mamy przynajmniej dwie opcje, czyli słuchawki mono – jednouszne oraz duo, czyli dwuuszne. To warunkuje również wybór odpowiedniej konstrukcji słuchawek. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka ilość połączenie odbywa się codziennie w biurze oraz jak prezentuje się ich długość. Jak wiadomo, biura obsługi klienta oraz call center to miejsca, gdzie panuje nieustanny kontakt z klientem, a zatem słuchawki muszą posiadać zarówno wygodą jak i wytrzymałą konstrukcję. Co więcej, kiedy dochodzi do nawet wielogodzinnego i nieprzerwanego użytkowania, najlepsze okażą się dwuuszne słuchawki. Pozwolą one na to, że praca aparatu słuchowego będzie zbliżona bardzo do jej naturalnych warunków.

Współpraca z innymi urządzeniami

Każdy zestaw słuchawkowy do telefonu, powinien być zdolny do pracy z różnego typu sprzętami, dlatego posiadanie specjalnego gniazda jest obowiązkowe. W większości przypadków, będziemy mogli dobrać odpowiednią końcówkę, czyli przyłączeniowy kabel, który należy zwykle dokupić osobno. Jeżeli nie mamy pewności, że oba urządzenia będą działać ze sobą prawidłowo, warto skonsultować tę kwestię z działem obsługi klienta danego producenta, aby uniknąć rozczarowania.

Serwis i gwarancja – jakie warunki oferuje nam dany producent

Zwykle bywa tak, że słuchawki do telefonu biurowego mają zapełnioną przynajmniej dwuletnią gwarancję na wszystkie techniczne usterki. Co więcej, często będzie to też gwarancja door-to-dorr, czyli to sprzedawca w naszym imieniu zgłosi bezpośrednio do producenta zaistniały problem, a wówczas sprzęt zostanie naprawiony, bądź wymieniony na nowy. Jeśli już przyglądamy się warunkom serwisu, należy też się zorientować, czy będziemy mogli skorzystać z pełnego wsparcia, w wypadku mechanicznych usterek urządzenia.