Nie warto się łudzić, kupowanie perfum nie jest niczym łatwym, natomiast może być to bardzo przyjemne. Wrażenie robi liczba dostępnych możliwości, jeżeli chodzi o zapachy i producentów, jednak wiąże się to z tym, że klienta czeka dość długi i żmudny proces wyboru tych najlepszych. Jeżeli chcemy, by nasz wybór był dokonany zgodnie z zaleceniami, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Dzięki nim, będziemy w stanie zrozumieć, dlaczego dane perfumy do nas pasują, a inne niekoniecznie.

Dobry humor i samopoczucie będzie naszym sprzymierzeńcem

Specjaliści perfum uważają, że testowanie perfum do proces podobny do próbowania win. Jeśli sprawdzamy wysokiej klasy produkt np. od Narciso Rodriguez, nie możemy być zmęczeni, ponieważ prawidłowy odczyt i wyodrębnienie każdej zapachowej nuty, wymaga świeżego umysłu. Mając to na uwadze, po ciężkim dniu w pracy nie powinniśmy wybierać się do perfumerii, gdyż będziemy mieli problem z odpowiednim skupieniem. Dodatkowo, chcąc podejść do tego profesjonalnie, nie korzystajmy wówczas ze swoich perfum. Wymieszanie się zapachów to jedna z rzeczy, która nie może się nam przydarzyć. Gdy planujemy kupić podkład Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 również nie można postępować zbyt pochopnie.

Warto uzbroić się w cierpliwość…

Na pewno, nie można ulegać impulsom i podejmować pochopnych decyzji, gdyż dany zapach musi nam się podobać w stu procentach. Jednego dnia, powinniśmy przetestować nie więcej niż trzy zapachy, ponieważ większa ilość może być problematyczna w rozróżnieniu, a wówczas bardzo łatwo się pomylić i nieprawidłowo odczytać niektóre zapachy. Kolejnego dnia może się zdarzyć, że będziemy żałować podjętej decyzji i to nawet jeśli byliśmy w pełni przekonani, że sięgaliśmy po bardzo dobre perfumy.

Kierujmy się przede wszystkim swoim własnym gustem

Można wyłonić cztery główne grupy, czyli nuty zapachowe, jakie mogą przybierać perfumy. Będą to nuty kwiatowe, orientalne, cytrusowe oraz szyprowe. Najpopularniejsze są kwiatowe oraz cytrusowe, a wszystko z uwagi na ich lekki, delikatny oraz orzeźwiający charakter. Ich przeciwieństwem są szyprowe, gdyż to zapachy relatywnie ciężkie, a wszystko to przez obecność mchu dębowego. Orientalne perfumy są najczęściej zapachami korzennymi, mimo to czasami da się w nich wyczuć nawet nutę kardamonu.

Kiedy już mamy ustalone, która grupa zapachów pasuje do nas, łatwiej będzie nam wybrać konkretny zapach dla siebie. Lekkie zapachy są dość problematyczne, jeżeli chodzi o ich porównanie ze sobą, a wszystko z uwagi na bardzo podobną bazę. W związku z tym, podczas jednej wizyty w perfumerii lub drogerii, starajmy się próbować tylko kilka zapachów.

W jaki sposób testować perfumy? – papierek czy nadgarstek?

Perfumerie oraz drogerię, często oferują nam papierowe paski, z których możemy skorzystać, aby przetestować dany zapach. Warto wiedzieć, że do tego celu o wiele lepiej nadaje się nasza skóra, a zwłaszcza nadgarstek po wewnętrznej stronie. Dzięki temu, będziemy mogli się przekonać o faktycznym zapachu danych perfum. Jest to też jeden z powodów, dla których nie powinno się testować większej ilość produktów podczas jednego dnia. Kiedy wciąż jesteśmy niezdecydowani, najlepiej poprosić o pomoc specjalistę, a takim będzie pracownik drogerii, który postara się przedstawić nam zapachy, po które nigdy byśmy nie sięgnęli.To, jaka jest nasza ulubiona firma perfum, nie powinno być decydujące. Trzymanie się tylko jednej marki, może być nie tylko złudne ale też i bardzo drogie, gdyż ceny niektórych kolekcji są wyjątkowo wygórowane. Kiedy istotne jest dla nas to, by nasze perfumy były oryginalne i niespotykane, musimy decydować się na eksperymentowanie i testować szeroką grupę produktów.