Podjęcie decyzji o wyborze konkretnego adwokata wcale nie jest zadaniem łatwym. Obecnie praktycznie w każdym miejsce można znaleźć, conajmniej kilka kancelarii prawniczych, co utrudnia sprawę z podjęciem decyzji. Gdy stajemy w obliczu konieczności nawiązania współpracy z prawnikiem, należy dołożyć starań, aby wybrać takiego specjalistę, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Od czego zacząć poszukiwania?

Prawnik, adwokat czy radca prawny?

Obecnie na rynku można znaleźć kancelarie prawne prowadzone przez osoby, które nie są prawnikami, tym bardziej radcami prawnymi czy adwokatami. Chociaż wiele osób myli pojęcie prawnika, adwokata i radcy prawnego prawda jest taka, że bez ukończonej aplikacji specjalista nie może reprezentować nas w sądzie, jako pełnomocnik procesowy. Warto więc rozróżniać te trzy definicje, prawnikiem może nazywać się osoba, która ukończyła studia prawnicze, adwokatem osoba, która jest po aplikacji. Chcąc więc powierzyć swoją sprawę kancelarii prawnej, warto wcześniej sprawdzić, czy dana osoba posiada tytuł mecenasa. Poza tym trzeba mieć na uwadze to, że skuteczny adwokat warszawa wola to osoba, która nie tyle ma za sobą wiele wygranych spraw sądowych, aczkolwiek potrafi negocjować i uniknąć sprawy w sądzie. To też jest bardzo istotna kwestia, gdyż nie zawsze rozprawa sądowa to jedyne słuszne rozwiązanie. 

Adwokat z polecenia

Pierwszym impulsem podczas szukania adwokata w Warszawie na Woli jest kierowanie się rekomendacjami rodziny czy znajomych. Chociaż korzystanie ze sprawdzonej kancelarii prawnej jest jak najbardziej uzasadnione to nie zawsze opinia znajomego będzie obiektywna. Dużo zależy od rodzaju sprawy oraz oczekiwań, jakie mamy względem adwokata. Należy zdawać sobie sprawę też z tego, że nie ma adwokatów, którzy w równym stopniu znaliby się na każdej dziedzinie prawa. Zazwyczaj bywa tak, że dany specjalista zajmuje się wyłącznie wąskim zakresem np. sprawami karnymi, rozwodami czy sprawami gospodarczymi.

Czy należy brać pod uwagę cenę usług prawnych?

Mimo, że wiele osób jest zdania, że usługi adwokackie muszą być drogie, wówczas można mieć pewność, że specjalista będzie skuteczny, to nie zawsze tak musi być. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wybierając adwokata z Warszawy Wola, na pewno zapłacimy więcej pieniędzy, niż w przypadku, gdy podejmiemy współpracę z osobą mającą biuro w mniejszej miejscowości. W tym wypadku bardzo ważne jest także doświadczenie adwokata, osoby o wyższych kompetencjach, większej renomie, z pewnością będą ceniły się bardziej, niż początkujący.