Majorka jest miejscem niezwykłym, pięknym oraz posiada pewien urok, jakiego nie mają inne miejsca, nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. W tym artykule opowiemy sobie na temat najpiękniejszych plaż na Majorce, gdyż właśnie z tym kojarzy nam się ta cudowna hiszpańska wyspa. Zapraszam do dalszej lektury na temat „top 10 plaży na Majorce”.

5 Najpiękniejszych plaż na Majorce. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Praktycznie co roku Majorka przyciąga wielu turystów z całego świata. Wszyscy znają Majorkę i niemal każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która spędziła urlop właśnie na Majorce. Głównym powodem popularności Majorki są przede wszystkim piaszczyste plaże oraz promenady, które są unikalnie. Wypada także zwrócić uwagę na klimat śródziemnomorski, który panuje właśnie na Balearach. Oprócz tego Majorka kojarzy nam się z wspaniałymi i niesamowitymi zatokami. Majorka jest również świetnym miejscem na imprezowanie. Praktycznie puby i kluby są tutaj otwarte przez całą dobę. Pierwszą plażą, jaka znajduje się na Majorce i której poświęcimy uwagę, jest Playa de Alcudia. Miejsce to przyciąga rzesze turystów oraz jest bardzo pięknie i urokliwe. Jest to z pewnością najbardziej znana plaża na wyspie. Znajduje się w północno – wschodniej części Majorki. Zresztą właśnie tam mieści się najwięcej plaż. Blisko plaży znajduje się ośrodek turystyczny o nazwie Puerto de Alcudia. Plaża dysponuje lekkim oraz drobnym piaskiem. W pobliżu znajduje się wiele restauracji oraz barów. Drugą plażą, jakiej się przyjrzymy, jest plaża Es Trenc. To miejsce również jest pozytywnie odbierane przez turystów z całego świata. Z pewnością można stwierdzić, że Es Trenc jest plażą przepiękną. Jest to najdłuższa plaża na wyspie Majorka. Znajduje się w gminie Campos w południowej części wyspy. Plaża ta rozciąga się na dwa i pół kilometra. To sporo. Można tam świetnie spędzić czas. W pobliżu plaży znajduje się wiele lokali, w których możemy kupić dobre jedzenie oraz napoje. Dostępne są także leżaki i parasole dla gości. Trzecią plażą, którą powinniśmy wymienić, jest plaża Cala Mesquida. Leży ona na północnym wschodzie wyspy. Blisko znajduje się Capdevera. Można tutaj także świetnie wypocząć. Jest to bardzo popularna plaża dla rodzin, gdyż w niedalekiej odległości są hotele, które oferują rozrywkę również dla dzieci. Natomiast Playa de Muro znajduje się w zatoce Alcudia. Plaża jest świetnie rozwinięta turystycznie. Jest tam dobra infrastruktura. Idealne warunki do opalania się sprawiają, że przybysze często wybierają tę plażę na miejsce wypoczynku. Pora na piątą plażę, o jakiej musimy napisać. Jest nią Playa de Fermentor. Znajduje się ona na północno – wschodniej części Majorki. Polecany jest także wypad do Cap Fermentor. Jest to najbardziej wysunięta część wyspy. Plaża ma ponad jeden kilometr długości. Cechuje się bogatym krajobrazem.

Inne plaże na Majorce. Co warto o nich wiedzieć?

Na uwagę zasługują jeszcze takie plaże, jak Cala Agulla, Cala de Moro oraz Cala Llombards. Te miejsca również przyciągają wielu turystów z różnych zakątków świata. Można na nich świetnie wypocząć, poopalać się oraz kąpać się w ciepłej wodzie Morza Śródziemnego. Warto także wspomnieć dwa pozostałe i ciekawe miejsca na wypoczynek. Są nimi plaże Cala Varques oraz Cala Mondrago. Tutaj również można świetnie spędzić czas urlopu.

Podsumowanie. Dlaczego turyści wybierają Majorkę na miejsce urlopu?

Przede wszystkim Majorka jest wyspą przepiękną. Znajduje się w tam wiele cudownych plaż. Można także zwiedzać ciekawe miejsca w stolicy Majorki, czyli w mieście Palma de Mallorca. To wszystko przemawia na korzyść wyspy. Osoby, które kochają ciepłą i słoneczną pogodę, z całą pewnością świetnie wypoczną właśnie na Majorce.