Wszyscy wiemy, jak proste jest mycie rąk. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że robimy to prawidłowo. Jaka jest w ogóle różnica między myciem rąk a dezynfekcją rąk? W jakich sytuacjach powinniśmy dezynfekować nasze ręce? Kiedy wystarczy tylko użycie wody z mydłem? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w tym wpisie.

Czym jest higiena oraz dezynfekowanie rąk?

Na pewno, kiedy mówimy o higienie rąk, mamy na myśli skuteczną walkę oraz ochronę z wszelkich typami zakażeń. Jest to bardzo ważne, gdyż powinno nam zależeć na higienie oraz naszym zdrowiu. W czasie, kiedy występują nasilone infekcje, ręce musimy myć bardzo często, szczególnie kiedy przybędziemy do domu lub mieszkania. Techniki, które są prawidłowe, potrafią zmniejszyć ryzyko zakażenia. Oprócz tego, że powinniśmy myć ręce, warto pamiętać, aby nie wkładać ich do buzi. Otóż, dezynfekcja rąk w takich sytuacjach jest wymagana oraz ważna.

Jak prawidłowo myć oraz dezynfekować ręce?

Na pewno podczas mycia nie możemy zapominać o kciukach oraz końcówkach palców. Są to miejsce, które często pomijamy, a nie powinniśmy tego robić. Kiedy na przykład nosimy biżuterię, wtedy musimy ją zdjąć przed myciem. Na palcach, na których są pierścionki, znajduje się także wiele różnych zarazków. Tak samo sprawa wygląda z zegarkami oraz bransoletkami. Jeśli zależy nam na higienie, wtedy musimy także pamiętać o paznokciach. Zadbane i ładnie wyglądające paznokcie nie tylko są estetyczne, ale również możliwe jest zapobieganie przenoszeniu się różnych chorób.