Telefonia stacjonarna VoIP to bardzo korzystne rozwiązanie, do tego niesamowicie wygodne. Choć na pierwszy rzut oka trudno odróżnić zwykły telefon stacjonarny od aparatu obsługiwanego przez sieć IP to różnice tak naprawdę są duże, szczególnie w jakości połączeń. Poza tym to duża oszczędność dla firmy, więc coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązania. Dlaczego telefon yealink będzie dobrym wyborem?

Nowoczesna telefonia IP

Niezależnie od tego, w jakiej branży działa nasza firma prawda jest taka, że bez komunikacji telefonicznej trudno byłoby normalnie funkcjonować. Połączenia telefoniczne niejednokrotnie generują duże koszty, a wiadomo, że każdy z nas chce oszczędzać. Warto zatem wykorzystać nowoczesną technologię IP, która jest praktyczna i niedroga. W ten sposób otrzymujemy szereg przydatnych funkcji i wysoką jakość połączeń. Jest to gwarancja wygodnych planów taryfowych, które można dostosować do potrzeb swojej firmy. Połączenia są darmowe w obrębie jednej sieci, można bez ponoszenia wysokich kosztów dzwonić za granicę, jest możliwość prowadzenia wideokonferencji albo telekonferencji. Wszystkie rozmowy w ramach sieci IP są poufne i bezpieczne, co więcej do swojego numeru telefonu mamy dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Przechodząc na sieć VoIP znacząco obniżamy koszty połączeń, co przekłada się na mniejsze koszty prowadzenia działalności. To dobra opcja szczególnie w przypadku przedsiębiorców, dla których telefon jest podstawowym narzędziem  pracy. Każdy operator IP ma swój własny cennik, jednak cena połączenia za minutę w przypadku połączeń zagranicznych nie wynosi zazwyczaj więcej, niż 0,04 gr. Poza tym wielu operatorów zapewnia naliczanie sekundowe, co oznacza, że płacimy faktycznie wyłącznie za wykonane połączenia.

Jaki telefon IP kupić?

Decydując się na wdrożenie w firmie telefonii IP, należy wybierać producentów, którzy są sprawdzeni, czyli mają dobre opinie i cieszą się dużą renomą. Dobrym przykładem są telefony yealink, to kluczowy producent urządzeń telekomunikacyjnych. Marka specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań opartych o technologię VoIP. W tym wypadku można liczyć na świetną jakość połączeń – dźwięk w jakości HD i połączenia bez zakłóceń, zarówno w przypadku rozmów przez słuchawkę, jak i w trybie głośnomówiącym. Można wybierać spośród różnych modeli telefonów konferencyjnych przystosowanych do małych, średnich i dużych sal. Firma potrafi fachowo doradzić, co też bez wątpienia jest bardzo ważne.

Podczas doboru telefonu yealink warto zwrócić uwagę między innymi na jakość podłączenia, funkcje, które posiada wybrany model, a także jego mobilność. Najlepiej zdecydować się na model, który jest zaopatrzony w bazę, ale można go bez problemu za sobą zabrać do innego pomieszczenia. Stawiajmy na jakość, w końcu telefony biurowe są mocno eksploatowane, dlatego nie należy podczas takich zakupów kierować się wyłącznie ceną.