Na pewno nie każdego stać na to, aby pokusić się o kupno samochodu prosto z salonu. Bez względu na to czy to zakup za gotówkę czy też na kredyt, wiele osób i przedsiębiorstw nie może skorzystać z takiej opcji. Rynek oferuje nam jednak ciekawe rozwiązania, dzięki którym brak gotówki nie będzie stanowił problemu. Na popularności zyskuje obecnie wynajem długoterminowy, który zapewnia klientom bardzo długą listę ciekawych korzyści.

Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, jego firma odpowiedni się rozwijała i jednocześnie pozyskiwała nowych klientów. Do tego celu konieczne będzie posiadanie samochodów, ale też wielu maszyn i urządzeń. Jeżeli nawet zależy nam wyłączni na Audi wynajem długoterminowy będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.Okaże się to zdecydowanie najlepszą opcji, jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, a dodatkowo nie mamy szans na uzyskanie kredytu bankowego. Warto dowiedzieć się więcej o najmie długoterminowym, zanim podpiszemy umowę.

Wynajem długoterminowy – kto powinien skorzystać z takiej oferty?

Jeżeli dla prawidłowego funkcjonowania naszej firmy potrzebny jest nam samochód, jednak ten nie spotka się z nadmierna eksploatacją, najlepszą opcją będzie właśnie długoterminowy wynajem samochodów. Na to rozwiązanie stawiają szczególnie te firmy, które pragną wdrożyć lub rozbudowywać swoje floty samochodowe, a jednocześnie nie ryzykować wysokich wydatków. Ponadto, pozyskać można nie tylko pojazdy. Uda się nam otrzymać niemal wszystko, co tylko jest elementem funkcjonowania naszego biznesu.

Korzyści związane z wynajmem długoterminowym, czyli dlaczego warto…

Czynsz, który musimy opłacać każdego miesiąca w ramach wynajmu długoterminowego pojazdów, w wielu wypadkach będzie tańszy niż rata leasingowa. Co więcej, opłata ta z pewnością pokryje wszelkie koszty związane zarówno z ubezpieczeniem, jak i serwisowaniem pojazdów. Właściciel firmy może wliczyć cały czynsz do kosztów uzyskania przychodu, co oczywiście wpłynie wydatnie na korzyści podatkowe. Dodatkowo, nie tylko duże firmy mogą skorzystać z takiej oferty. Z wynajmu długoterminowego korzysta również sporo średnich i małych firm. Wiele wypożyczalni, kieruje także swoje usługi do prywatnych osób.

Wady najmu długoterminowego, czyli dlaczego warto się zastanowić…

Należy liczyć się z tym, że podpisując umowę najmu długoterminowego aut, mogą zostać na nas nałożone pewne limity i ograniczenia. Te głównie dotyczą maksymalnego przebiegu, jaki można osiągnąć w rok lub w miesiąc. Aby tego uniknąć, należy dowiedzieć się wcześniej, czy firma korzysta z tzw. kilometrówki. Jeśli dojdzie do skrócenia umowy, to klient odpowiada finansowo za taką okoliczność.

Mimo tego, że wydaje się być to wiadomo kwestią, każdy klient powinien dbać o pojazd, gdyż ten musi zostać oddany pod koniec umowy do wypożyczalni w doskonałym stanie. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek usterek z przyczyny nieodpowiedniego użytkowania, konsekwencje za nie będzie ponosił wypożyczający. Warto dokładnie pilnować się pod tym aspektem, ponieważ koszty jakie mogą pojawić się z tego tytuły, często mogą okazać się wyjątkowo wysokie.